Rząd wybrał przemysł medyczny jako nowy silnik napędowy do wzrostu. Celem działań jest wejście Korei do grupy głównych krajów specjalizujących się w technologiach urządzeń medycznych do 2020 roku. Poza rządowym planem i wsparciem, przemysł rozwija się z roku na rok dzięki środowisku medycznemu, zaawansowanym technologiom i inwestycjom w badania i rozwój. Korea pełni rolę słynnego w świecie źródła badań medycznych.

Głównym krajem docelowym koreańskiego eksportu sprzętu medycznego są Stany Zjednoczone. Wartość sprzedaży do tego kraju wyniosła w 2015 r. około 480 mln dolarów, co daje blisko 18-proc. udział w całkowitych eksporcie. Kolejną pozycję w tym rankingu zajmują Chiny, które kupiły sprzęt medyczny o łącznej wartości około 331 mln dolarów (wzrost o ponad 12 proc.), następne są Niemcy z wynikiem 227 mln dolarów (zwyżka o 8,4 proc.) oraz Japonia, która importowała w 2015 r. urządzenia medyczne wyceniane na około 187 mln dolarów (prawie 7-proc. wzrostu).

Największą popularnością cieszą się urządzenia do obrazowania ultradźwiękowego, które stanowiły 18,6 proc. eksportu ogółem (ich wartość sięgnęła około 505 mln dolarów), następne były implanty dentystyczne (około 152 mln dolarów oraz 5,6-proc. udział), urządzenia do radiografii cyfrowej (około 125 milionów dolarów, 4,6 proc. udziału w eksporcie).

W branży urządzeń medycznych działa około 3 tys. firm, przy produkcji urządzeń medycznych zatrudnionych jest blisko 50 tys. pracowników, a roczna stopa wzrostu zatrudnienia w latach 2009-2015 wyniosła 9,2 proc.