fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zakup zbroi, tarcz i mieczy w grze internetowej poza kasą fiskalną

Adobe Stock
Sprzedaż punktów premium, za które w grze można otrzymać wirtualne przedmioty, nie podlega obowiązkowi ewidencjonowania na kasie rejestrującej, jeżeli zapłata będzie przekazywana na rachunek bankowy, a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie będzie wynikać, jakiej konkretnie czynności dotyczyła.

Tak wynika z wydanej 8 czerwca 2020 r. interpretacji indywidualnej dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (0111-KDIB3-2.4012.174.2020.2.MN).

Wnioskodawca jest twórcą bezpłatnej gry internetowej. Zgodnie z dotychczasowym systemem, gracz (osoba fizyczna) po ściągnięciu gry musi jedynie wejść na specjalną stronę, aby stworzyć konto i postać. Wnioskodawca planuje rozbudowę modelu biznesowego – wdrożenie systemu mikropłatności. Gracz po wejściu na stronę (gdzie wcześniej tworzył konto/postać) miałby możliwość zakupu punktów premium, które mógłby wymieniać na wirtualne przedmioty ulepszające postać, np. miecze, tarcze, zbroje. Przedmioty będą tworzone i wysyłane automatycznie do gracza w momencie potwierdzenia zakupu na stronie internetowej.

Czytaj także: Kryptowaluty: fiskus nie może wymagać od podatników niemożliwego

Wnioskodawca zamierzał traktować planowaną sprzedaż jako świadczone na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodar...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA