Inni przewoźnicy

PKP Intercity: Więcej wagonów na święta i Nowy Rok

Filip Frydrykiewicz
PKP Intercity zapowiada dołączanie do pociągów dodatkowych wagonów i uruchomienie dodatkowych składów na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

- Planujemy przede wszystkim wzmocnienie pociągów - mówi rzecznik prasowy PKP Intercity Agnieszka Serbeńska. - Obserwujemy na bieżąco frekwencję w poszczególnych składach na poszczególnych relacjach w okresie świątecznym i noworocznym. Tam gdzie frekwencja jest duża, podejmujemy decyzję o włączeniu dodatkowych wagonów, oczywiście tam gdzie jest to możliwe, bo z przyczyn technicznych nie wszystkie składy i nie dla wszystkich relacji możemy wprowadzić takie dodatkowe wagony.

- Jeśli chodzi o dodatkowe pociągi to zaplanowaliśmy 29 i 31 grudnia oraz 2 stycznia przyszłego roku dodatkowe pociągi z Warszawy do Zakopanego. Natomiast 29 grudnia i 2 stycznia pociągi te pojadą w kierunku Warszawy - dodaje.

Rzeczniczka powiedziała też, że zostanie uruchomiony specjalny "sylwestrowy" pociąg z Krakowa do Zakopanego 31 grudnia, który powróci do stolicy Małopolski 1 stycznia.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL