fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inni przewoźnicy

Kreska i Kropka ruszają na Wisłę

materiały prasowe
Od końca kwietnia warszawiacy i turyści odwiedzający stolicę, będą mogli skorzystać z rejsów pasażerskich dwoma nowymi statkami – Kreską i Kropką – spółki Po Wiśle

W ostatnią sobotę kwietnia Kropka rozpocznie godzinne rejsy pasażerskie po Wiśle na trasie Starówka (Bulwar im. Jana Karskiego) – Gruba Kaśka – Starówka. W planach są też dodatkowe trasy: do Młocin, rejsy Natura (podglądanie bobrów, ptaków i warszawskiej przyrody), zwiedzanie portów warszawskich, a po otwarciu śluzy - rejsy do Zalewu Zegrzyńskiego.

Drugi statek, Kreska, rozpocznie rejsy w połowie maja. Bilety będą dostępne w internecie, a także bezpośrednio na statkach. Dorośli zapłacą po 47 złotych, dzieci, młodzież, rodziny z dziećmi i niepełnosprawni mogą liczyć na zniżki. Przewidziane są też posezonowe opusty.

- Wisła z roku na rok przechodzi na naszych oczach wielką metamorfozę. Plaże, przystanie, bulwary, nabrzeża są porządkowane i odpowiednio wyposażane, a sama woda jest coraz czystsza. Sprzyja to rozwojowi rekreacji, co widać po tysiącach warszawian spędzających tu czas w sezonie i, z roku na rok, zwiększającej się liczby turystów. Chcemy nadać turystyce wiślanej i białej flocie nowy wymiar, a także podnieść świadomość społeczną na temat Wisły i tego, co ma do zaoferowania na jej warszawskim odcinku – opisuje, cytowany w komunikacie prasowym, Maciej Szałęga, prezes Po Wiśle.

Kropka i Kreska mogą zabrać po 12 pasażerów. Statki mają ogrzewane wnętrze z kanapami, barem i toaletą. Na trapie rufowym można ustawić grill. Statki, wyposażone są w sprzęt multimedialny, nagłośnienie i oświetlenie. Zaprojektowano je tak, by mogły z nich korzystać osoby na wózkach inwalidzkich. Zostały zbudowane w augustowskiej stoczni Holiday Boat Daniela Wałamaniuka.

- Oferujemy idealne miejsce na plenerową imprezę na wodzie. Można tu spotkać się z klientami, zorganizować firmową burzę mózgów, szkolenie, warsztaty kulinarne, wycieczkę edukacyjną dla dzieci, kinderbal, uczcić ważne wydarzenie z rodziną i przyjaciółmi przy wykwintnym obiedzie lub kolacji, wręczyć ukochanej pierścionek zaręczynowy, spędzić niezapomniany wieczór panieński i kawalerski a nawet urządzić kameralne wesele lub po prostu wybrać się z przyjaciółmi na rejs według własnej trasy. Pomysłów jest mnóstwo, jesteśmy otwarci na potrzeby każdego naszego klienta – wylicza w komunikacie prasowym Dariusz Witecki, wiceprezes Po Wiśle.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA