fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inni przewoźnicy

Polonus przewiózł dwa miliony pasażerów

materiały prasowe
Ponad 2 miliony pasażerów przewiozły PKS Polonus i Polonus Bus w zeszłym roku. Ich wizy pokonały na trasach krajowych i międzynarodowych 6 miliony kilometrów, czyli tyle ile 150 okrążeń Ziemi

Zeszły rok to też 8 nowych dalekobieżnych tras w rozkładzie jazdy Polonusa, pokonanych między innymi czterema nowymi, 57-osobowymi autobusami.

Jak podaje firma w komunikacie, PKS Polonus zamknął trudny dla branży przewozów autokarowych rok 2015 rok osiągając kolejny raz wyniki lepsze niż wskaźniki i trendy w całej branży. Rekordowe osiągnięcia PKS Polonus to między innymi efekt akcji promocyjnych i usług dodanych, podnoszących komfort podróży - zauważa przewoźnik. "W 2015 roku pasażerowie PKS Polonus chętnie korzystali z promocyjnej puli przejazdów za 5, 10 i 15 zł oraz „Tanich powrotów", dzięki którym podróż w drugą stronę była aż 30% tańsza" - czytamy.

PKS Polonus obsługuje ponad 36 dalekobieżnych tras krajowych i 4 międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz na Słowację. W 2015 roku rozkład jazdy PKS Polonus zwiększył się o 8 nowych tras i kursów, w tym m.in. na popołudniowej trasie do Lwowa, porannej do Grudziądza, Kudowy-Zdroju czy do słowackiej Tatralandii, jadąc przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską, Zakopane, Stary Smokowiec i Liptowski Mikułasz.

Jednocześnie przewoźnik zrobił 20 zmian w rozkładach jazdy na pozostałych liniach, dostosowując je do sytuacji na rynku oraz oczekiwań pasażerów.

Większość biletów PKS Polonus sprzedawanych jest na trasach dalekobieżnych, ale podróżni chętnie korzystają też z usług przewoźnika przemieszczając się między miejscowościami położonymi od siebie nie więcej niż o 100 kilometrów. Jest to możliwe tylko dzięki ogromnej liczbie przystanków pośrednich, co wyróżnia PKS Polonus na tle konkurencyjnych firm przewozowych.

– Rok 2015 – mimo że był bardzo trudny dla większości przewoźników, zarówno tych broniących swojej pozycji, jak i tych inwestujących dopiero w tabor i próby przejęcia większego udziału na rynku dalekobieżnych przewozów autokarowych – możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych – mówi cytowany w komunikacie Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus. - Kupiliśmy cztery nowe scanie, udało nam się uruchomić nowe połączenia sezonowe i całoroczne, dokonaliśmy serii usprawnień organizacyjnych i systemowych w działalności przewozowej w spółce. Zwiększyliśmy również aktywność promocyjno-reklamową, co zaowocowało silnym wzrostem sprzedaży w internecie. Działaniem, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni było podniesienie o ponad 10 procent wynagrodzeń kierowców, co w połączeniu z programem ich szkoleń daje przekonanie, że PKS Polonus pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców w branży i kuźnią najlepszych kadr w komunikacji autokarowej.

Plany PKS Polonus na 2016 rok to między innymi utrwalenie wprowadzonych w 2015 roku do rozkładu jazdy połączeń oraz uruchomienie nowych połączeń sezonowych. Nowością w ofercie w 2016 roku mają być również znaczące udogodnienia dla pasażerów w zakresie zakupu i rezerwacji biletów, które będą dostępne za pośrednictwem internetowego serwisu przewoźnika oraz platformy DworzecOnline.pl.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA