fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inne sporty

Polskie golfistki wydały kalendarz

ROL, Krzysztof Rawa k.r. Krzysztof Rawa
Panie zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Golfa Kobiet zaprezentowały w Muzeum Sportu i Turystyki wyjątkowy kalendarz. Są w nim tylko one – kobiety aktywne na polach golfowych
Pierwsze wrażenie – polskich golfistek jest niemało. Drugie – dobrze się bawią starą szkocką grą i tym, co niesie. Wydanie okolicznościowego kalendarza związano przede wszystkim z jubileuszem 25-lecia Polskiego Związku Golfa w 2018 roku, ale nie tylko. Wydawnictwo ma przesłanie: „Naszą pasją jest golf!" i to widać w każdym ujęciu.
Inspirację dla projektu dała pani prezes PSGK – Elżbieta Panas, potem przyszły konkrety: podzielony na miesiące kolaż zdjęć blisko 160 pań grających w Polsce w golfa. W trwających pół roku pracach wzięło udział 21 fotografików.
Chwilę trwało zachęcanie do przesyłania prac (w niektórych klubach panie organizowały nawet specjalne sesje), potem selekcja i opracowanie graficzne. Powstał kalendarz unikalny, dokumentujący wszelkie uroki kobiecego golfa, pełen wdzięku, uśmiechu, zabawy i koloru.
Każda z osób sportretowanych w kalendarzu otrzymała własny egzemplarz, swoje dostali też sponsorzy i goście specjalni czwartkowej premiery w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Nakład nie jest duży (500 egz.), ale starczyło też na wzbogacenie kolekcji kalendarzy sportowych w Muzeum Sportu i Turystyki, w której jest ponad 4000 eksponatów. Można napisać mail do PSGK (kontakt@golfkobiet.org) i sprawdzić, czy kalendarz jeszcze jest do nabycia.
Golfistki z PSGK mają jeszcze w bogatych planach działalności promocyjnej na 2018 rok emisję specjalnej kartki pocztowej z okazji 25-lecia Polskiego Związku Golfa. Poczta Polska wyda kolekcjonerską kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej w lipcu przyszłego roku.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA