fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inne sporty

Golf: 149. The Open został przesunięty o rok

Shane Lowry, mistrz The Open 2018
AFP
Zaplanowany na połowę lipca 149. turniej golfowy The British Open z powoedu zagrożenia wirusowego odwołano, ale pozostałe trzy turnieje Wielkiego Szlema rozgrywane w USA na razie zostały przełożone na jesień

– Zbadaliśmy każdą opcję rozegrania The Open w tym roku, ale nie było takiej możliwości, zatem w trosce o zdrowie uczestników i kibiców z wielkim żalem musieliśmy odwołać turniej – powiedział przedstawiciel organizatorów, dyrektor generalny klubu Royal&Ancient z St. Andrews, Martin Slumbers.

Pandemia koronawirusa kazała zawiesić wszystkie istotne rozgrywki golfa zawodowego kobiet i mężczyzn na świecie do połowy maja. Odwołanie najstarszego turnieju Wielkiego Szlema, The 149th Open Championship, który miał się odbyć od 16 do 19 lipca 2020 na polu Royal St. George's nieopodal Sandwich w hrabstwie Kent oznacza, że kalendarz wielkich wydarzeń golfowych czekają kolejne zmiany.

Część z nich, dotycząca Wielkiego Szlema, jest już znana: kwietniowy turniej Masters na polu Augusta National w Auguście (Georgia) zostaje przesunięty aż na listopad (12-15), US PGA Championship na polu TPC Harding Park w San Francisco (Kalifornia) z maja na sierpień (6-9), a US Open na polu Winged Foot w Mamaroneck (Nowy Jork), zmienia datę czerwcową na wrześniową (17-20), tydzień przed sławnym meczem o Puchar Rydera między drużynami USA i Europy (wciąż bez zmian: 25-27 września, Whistling Straits (Wisconsin)).

Następny The Open odbędzie się od 15 do 18 lipca 2021 roku na polu Royal St. George's – zmiany w tej kwestii nie ma, zatem jubileuszowy turniej nr 150. zaplanowany od dawna na The Old Course w szkockim St. Andrews (czyli w Home of Golf) też będzie miał przesuniętą o rok datę, na 14-17 lipca 2022 r.

Z przyczyny innej niż wojny światowe odwołano The Open (rozgrywany od 1860 r.) dopiero drugi raz. Pierwszy był w 1871 roku, gdy dość prozaicznym powodem odwołania był brak trofeum. Challenge Belt po trzech zwycięstwach z rzędu zabrał na zawsze Tom Morris junior. Ten brak stał się okazją do ufundowania w 1872 roku obecnej nagrody – sławnego srebrnego dzbanka na młode wino, znanego jako Claret Jug.

Wszystkie bilety na tegoroczny The Open nie tracą ważności w 2021 roku, choć kto zechce, może odebrać pieniądze. Wedle BBC organizatorzy, podobnie jak Wimbledon, ubezpieczyli się na wypadek epidemii, co znacząco zredukuje koszty odwołania imprezy. Znacznie większa byłaby cena rozegrania turnieju bez publiczności, bo bilety od dawna zostały wyprzedane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA