fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inne sporty

Złota medalistka paraolimpiady poddała się eutanazji

AFP
40-letnia Marieke Vervoort, złota medalistka paraolimpiady w Londynie, cierpiąca na nieuleczalną chorobę, której efektem był zanik mięśni, zakończyła życie poddając się eutanazji - informuje Sky News.

Vervoort, która w Londynie zdobyła złoty medal w wyścigu na wózkach na 200 metrów, a w 2016 roku w Rio de Janeiro, na kolejnej paraolimpiadzie zdobyła srebrny medal w wyścigu na wózkach na 400 metrów i brązowy w wyścigu na wózkach na 100 metrów, mówiła wcześniej, że występ na igrzyskach w Rio de Janeiro był jej "ostatnim życzeniem".

Belgijka nie ukrywała, że rozważa poddanie się eutanazji, która jest legalna w Belgii od 2008 roku. Medalistka paraolimpijska informowała też, że podpisała dokumenty, które - w określonym stadium jej choroby - umożliwią lekarzowi przeprowadzenie eutanazji.

- Trzeba żyć dzień za dniem i cieszyć się małymi chwilami - mówiła Vervoort przed igrzyskami w Rio de Janeiro informując o tym, że rozważa eutanazję.

- Kiedy ten dzień nadejdzie - kiedy będzie więcej złych niż dobrych dni - mam dokumenty w sprawie eutanazji. Ale czas jeszcze nie nadszedł - mówiła w 2016 roku.

Rodzinne miasto Vervoort, Diest, w oświadczeniu poinformowało, że kobieta poddała się eutanazji 22 października, wieczorem.

Choroba Vervoort wiązała się z ciągłym bólem, atakami padaczki i paraliżem kończyn dolnych.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA