fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inne sporty

Młodzi żeglarze odpowiadają Klepackiej

KPH
Grupa 40 młodych sportowców zaprotestowała przeciw słowom polskiej medalistki olimpijskiej, krytykującej wprowadzenie w Warszawie karty LGBT+.

Podczas Pucharu Polskiego Związku Żeglarstwa zrobili sobie zdjęcia w koszulkach #SportPrzeciwHomofobii.

Mistrzyni świata w windsurfingu ostro skomentowała w mediach społecznościowych podpisanie przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego karty LGBT+ pisząc m.in.: „Mówię kategoryczne NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski”.

Teraz odpowiedziała jej grupa żeglarzy. Na pomysł akcji wpadły matka i córka: Katarzyna Dzik, członkini Komisji Sportu Polskiego Związku Żeglarstwa oraz 15-letnia Pola, wicemistrzyni Polski w klasie Optimist. Za pośrednictwem mediów społecznościowych zebrały grupę młodych żeglarzy z całej Polski. W akcji wzięło udział około 40 osób z różnych miast, m.in. z Warszawy, Gdyni, Szczecina czy Giżycka. Wszyscy sfotografowali się w koszulkach #SportPrzeciwHomofobii.

Jak podkreślają ich udział w akcji KPH nie jest skierowany przeciwko Klepackiej, bo nie o to im chodzi. Jest to akcja za pomocą której chcą okazać swoje wsparcie dla osób LGBT, w tym sportowców.

Akcja #SportPrzeciwHomofobii wystartowała w połowie marca m.in. były piłkarz Radosław Majdan, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer oraz trener Muay Thai i MMA, Grzegorz Sobieszek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA