Igrzyska olimpijskie: Piłkarze z Meksyku gromią Francję

Meksyk wygrał 4:1 z Francją w meczu turnieju piłki nożnej mężczyzn, rozgrywanego w ramach igrzysk olimpijskich w Tokio. Meksykanie to mistrzowie olimpijscy z Londynu, z 2012 roku.

Aktualizacja: 22.07.2021 13:04 Publikacja: 22.07.2021 12:53

Do przerwy Meksyk remisował z Francją 0:0, ale już w 47. minucie Alexis Vega rozpoczął strzelanie dla drużyny z Ameryki Łacińskiej.

W 55. minucie na 2:0 podwyższył Sebastian Cordova.

Grający w barwach meksykańskiego klubu Tigres, 35-letni Andre-Pierre Gignac (każdy trener mógł powołać do kadry na turniej na igrzyskach olimpijskich trzech piłkarzy powyżej 23 roku życia) z rzutu karnego zdobył gola kontaktowego dla Francji w 70. minucie.

Od 80 minuty Meksyk prowadził już jednak 3:1, po golu Uriela Atuny, a Eduardo Aguirre ustalił wynik meczu w doliczonym czasie gry.

W barwach Francji oprócz Gignaca grał też Florian Thauvin, inny piłkarz Tigres, mistrz świata z 2018 roku, piłkarz 28-letni.

W barwach Meksyku grał 36-letni bramkarz, Guillermo Ochoa oraz 28-letni napastnik Henry Martin.

2 / 3
Inne sporty
Bratobójcza walka o igrzyska. Polacy zaczęli wyścig do Paryża
kolarstwo
Katarzyna Niewiadoma wygrywa Strzałę Walońską. Polki znaczą coraz więcej
Inne sporty
Paryż 2024. Tomasz Majewski: Sytuacja w Strefie Gazy zagrożeniem dla igrzysk. Próba antydronowa się nie udała