fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Sondaż: Co drugi Japończyk uważa, że igrzyska się odbędą

Protest przeciwko organizacji igrzysk w Tokio
PAP/EPA
Połowa Japończyków jest zdania, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się tego lata - wynika z sondażu opublikowanego przez dziennik "Yomiuri" na mniej niż dwa miesiące przed planowanym otwarciem igrzysk przełożonych o rok w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Z sondażu przeprowadzonego między 4 a 6 czerwca wynika, że 50 proc. respondentów jest zdania, iż - mimo sytuacji epidemicznej w Japonii, która zmaga się obecnie z kolejną falą epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, igrzyska olimpijskie odbędą się tego lata.

26 proc. badanych jest zdania, iż igrzyska odbędą się bez udziału kibiców (wiadomo już, że na igrzyska nie przyjadą kibice spoza Japonii, wciąż otwarta jest jednak kwestia udziału kibiców z Japonii w igrzyskach).

Zdaniem 48 proc. respondentów igrzyska zostaną odwołane.

Jednocześnie sondaż wskazuje, że poparcie dla rządu Yoshihide Sugi spadło do najniższego jak dotąd poziomu i wynosi 37 proc.

Suga jest zdeterminowany, by igrzyska w Tokio odbyły się tego lata, pomimo iż kolejne sondaż wskazują, iż większość opinii publicznej chciałaby ich odwołania lub przełożenia.

Japońskie media spekulują, że tuż po zakończeniu igrzysk Suga może rozpisać wybory parlamentarne.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA