fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Japoński dziennik wzywa do odwołania igrzysk w Tokio

Tokio
PAP/EPA
Dziennik "Asahi Shimbun", oficjalny sponsor igrzysk olimpijskich w Tokio, wzywa do ich odwołania. Określa je jako "zagrożenie dla zdrowia".

W artykule wstępnym dziennik wzywa premiera Yoshihide Sugę do "dokonania spokojnej, obiektywnej oceny sytuacji i podjęcia decyzji o odwołaniu igrzysk olimpijskich".

Sondaże wskazują, że większość Japończyków chce ponownego przełożenia lub odwołania igrzysk, które mają rozpocząć się 23 lipca. Igrzyska przełożono o rok w związku z pandemią koronawirusa. Obecnie Japonia zmaga się z kolejną falą epidemii.

W "Asahi Shimbun" czytamy, że nie można zaakceptować ryzyka związanego z organizacją igrzysk - mimo że organizatorzy zapewniają, że da się je przeprowadzić bezpiecznie.

W Tokio i w kilku innych prefekturach Japonii, w związku z sytuacją epidemiczną, obowiązuje obecnie stan wyjątkowy, który prawdopodobnie zostanie przedłużony do 20 czerwca.

Nomura Research Institute opublikował we wtorek wyliczenia, z których wynika, że Japonia straci ok. 1,8 biliona jenów (16,6 mld dolarów) jeśli zdecyduje się na odwołanie igrzysk.

Z analizy tej wynika jednocześnie, że koszty mogą być jeszcze większe, jeśli organizacja igrzysk doprowadzi do wzrostu liczby zakażeń w kraju, który sprawi, że konieczne będzie wprowadzenie kolejnego stanu wyjątkowego.

Źródło: Yahoo.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA