fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

72 proc. Japończyków nie chce Igrzysk Olimpijskich w planowanym terminie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio
AFP
Z sondażu przeprowadzonego przez agencję Kyodo wynika, że 72 proc. mieszkańców Japonii chce odwołania lub przełożenia Igrzysk Olimpijskich, które mają odbywać się w Tokio od 23 lipca do 8 sierpnia. 60 proc. Japończyków jest także niezadowolonych z tempa programu szczepień przeciwko COVID-19.

Jak wynika z sondażu, który przeprowadziła agencja Kyodo, aż 92,6 proc. Japończyków wyraziło zaniepokojenie możliwością nawrotu pandemii. W związku z tym, 39,2 proc. badanych jest zdania, że Igrzyska Olimpijskie, które mają odbyć się latem w Tokio, powinny zostać odwołane, a 32,8 proc., że należy je po raz kolejny przełożyć. 24,5 proc. osób uważa, że wydarzenie to powinno odbyć się zgodnie planem.

60 proc. Japończyków jest także niezadowolonych z tempa programu szczepień przeciwko COVID-19. Działania rządu w sprawie pandemii negatywnie oceniło 56,5 proc., a pozytywnie – 35,9 proc. badanych.

Do przełożonych Igrzysk Olimpijskich w Tokio pozostało niewiele ponad 100 dni. Wydarzenie ma odbywać się od 23 lipca do 8 sierpnia.

Sondaż agencji Kyodo został przeprowadzony telefonicznie. W badaniu wzięło udział 1015 Japończyków.

Źródło: Kyodo, CBS Sports
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA