fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hutnictwo

Umowa ArcelorMittal-Ilva pod lupą Brukseli

Bloomberg
Komisja Europejska przeprowadzi pogłębione postępowanie wyjaśniające, by ustalić, czy zamiar kupna włoskiej huty Ilva przez ArceloraMittala nie spowoduje wzrostu cen

Ta procedura pionu konkurencji zmusi kupującego do zaproponowania nowych ustępstw, aby rozwiać wątpliwości co do nadmiernego przejęcia udziału rynkowego. Światowy lider w hutnictwie, ArcelorMittal zawarł w czerwcu umowę kupna za 1,8 mld euro największej w Europie firmy hutniczej pod względem produkcji z regionu Puglia, poważnie skażającej środowisko.

Postępowanie podjęte przez Brukselę wynika z obaw, że taka koncentracja może ograniczyć konkurencję w produkcji pewnych blach walcowanych ze stali węglowej. — Jesteśmy całkowicie ufni, że ten drugi etap postępowania wyjaśniającego zostanie szybko zakończony — stwierdziła wiceminister przemysłu Teresa Bellanova.

ArcelorMittal z Luksemburga poinformował, że będzie konstruktywnie współpracować z Komisją Europejską w uzyskaniu jej aprobaty we właściwym terminie.

Komisja uważa, że ustępstwa firmy kupującej zaproponowane w październiku nie wystarczą do rozproszenia jej niepokojów, nie ujawniła jednak tych propozycji. Władzom Włoch zależy z kolei na zachowaniu ok. 10 tys. miejsc pracy przed wyborami w maju 2018.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA