fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Jesienne podwyżki w jednej i dwóch gwiazdkach

Bloomberg
Średnia cena hotelowego pokoju w listopadzie wynosiła prawie 187 złotych i była o 6,8 procent wyższa niż w tym samym czasie rok wcześniej - podaje serwis Hotele.pl

W serwisie Hotele.pl wzrost najbardziej widoczny był w przypadku obiektów o najmniejszym standardzie, tj. 1- i 2-gwiazdkowych, gdzie średnia cena nocy zwiększyła się odpowiednio o 39,4 procent i 10,7 procent. W tym czasie spadek cen odnotowano jedynie w apartamentach (-5,4 procent).

Wśród najbardziej popularnych polskich miast, wzrost średniej ceny pokojów (rok do roku) był szczególnie zauważalny w Krakowie, gdzie wyniósł prawie 32 procent. W znacznym stopniu średnia cena wzrosła również w Lublinie (ponad 19 procent) i we Wrocławiu (ponad 16 procent). Najbardziej stabilnie zachowywały się ceny w Warszawie – tutaj średnia cena pokoju wzrosła jedynie o 0,5 procent.

W porównaniu z listopadem zeszłego roku niewielkiemu skróceniu uległ czas, jaki mija od chwili dokonania rezerwacji do rozpoczęcia pobytu. W zeszłym miesiącu klienci serwisu Hotele.pl rezerwowali noclegi z wyprzedzeniem średnio 6,6 dnia, podczas gdy w roku 2014 było to 7,3 dnia. W największym stopniu czas ten uległ skróceniu w przypadku obiektów o standardzie 2-gwiazdkowym. W minionym miesiącu rezerwowano je przeciętnie 7 dni wcześniej, podczas gdy w listopadzie zeszłego roku - nieco ponad 12 dni wcześniej. Wyprzedzenie rezerwacji wzrosło zaś w hotelach 5-gwiazdkowych - z 9,5 dnia do 14,6 dnia.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA