fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Best Hotel Award powędrował do Piekar

Materiały promocyjne
Rezydencja Luxury Hotel z Piekar Śląskich w kategorii obiektów 4- i 5-gwiazdkowych oraz hotel Amber z Gdańska w kategorii od jednej do trzech gwiazdek zwyciężyły w piątej edycji plebiscytu Best Hotel Award, organizowanego przez portal rezerwuje.pl

Konkurs na najlepsze hotele w Polsce podzielony został na 45 kategorii, do których łącznie nominowano ponad 300 obiektów noclegowych i 8 sieci hotelowych.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem strony internetowej besthotelaward.pl (dla klientów serwisu rezerwuje.pl) oraz płatnych SMS-ów (dla pozostałych zainteresowanych). Łącznie od 2 lutego do 30 listopada w plebiscycie wzięło udział 16247 osób, które oddały łącznie 30124 ważnych głosów.

Spośród wszystkich nominowanych hoteli nagrodę główną przyznano dwóm hotelom, które otrzymały największą liczbę głosów. W kategorii obiektów 1- i 3-gwiazdkowych zwyciężył hotel Amber z Gdańska. W kategorii obiektów 4- i 5-gwiazdkowych wygrała zaś Rezydencja Luxury Hotel z Piekar Śląskich.

Spora liczba obiektów obroniła pierwsze miejsca z ubiegłego roku: hotel Marriott utrzymał pozycję lidera jako najlepszy hotel 4- lub 5-gwiazdkowy w Warszawie, Sheraton Kraków Hotel dalej nie ma sobie równych w stolicy Małopolski, IBB Andersia przewodzi w Poznaniu, a Słoneczny Młyn w Bydgoszczy. Złoty dyplom zachował Marine Hotel z Kołobrzegu w kategorii „Położenie i panorama" oraz „Sport & fitness". Najlepszym hotelem w kategorii spa ponownie został hotel Royal Baltic Luxury Boutique w Ustce a rodzinnym - Robert's Port w Mikołajkach.

Statuetka za najlepszą obsługę trafiła do warszawskiego hotelu Bristol, najlepsze śniadania i kolacje (nagroda za gastronomię) zjeść można zdaniem internautów w hotelu Natura Residence Business & Spa w Siewierzu koło Zawiercia, a najciekawszą architekturą i wystrojem wnętrz może się poszczycić Hotel Bachledówka na Podhalu.

Najlepszym hotelem dla biznesu w tym roku okazał się Modrzewie Park Hotel ze Szczawnicy, a obiektem hotelowo-konferencyjnym - Best Hotel Agit Congress & Spa z Lublina. Zwycięzcą w kategorii obiektów najlepszych na weekend został Hotel Żubrówka w Białowieży.

Nagroda za premierę roku trafia do hotelu Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka, natomiast pierwszym laureatem w nowej kategorii – „hotele przy lotnisku" - został Airport Hotel Okęcie w Warszawie.

Honorowy patronat nad plebiscytem Best Hotel Award 2015 objęli prezes Polskiej Organizacji Turystycznej i prezes Polskiej Izby Turystyki.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA