fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Polskie hotele dobre w swojej klasie

Pixabay
Polska, za Czechami i Portugalią, znalazła się w czołówce zestawienia krajów o najlepszym stosunku ceny hotelu do oferowanej w nim jakości usług

Od kilku lat wzrasta poziom zadowolenia ze stosunku ceny do jakości usług oferowanych w polskich hotelach - podaje portal hotel.info w swoim najnowszym zestawieniu. Ranking powstał w oparciu o opinie klientów serwisu, którzy ocenili odwiedzone obiekty w skali od 1 do 10.

Polska znajduje się na 3 miejscu w Europie ze średnią oceną 8,02 punktu. Liderem są Czechy z wynikiem 8,13 punktu. Niemcy znalazły się na 7 miejscu (7,79).

W Polsce najlepszą ofertę w stosunku do wydanych pieniędzy otrzymują klienci wybierający hotele w Gdańsku (8,17 punktu). Na kolejnych miejscach uplasowały się Lublin (8,15), Łódź (8,12) i Kraków (8,09). Warszawa uzyskała 8,01 punktu i zajęła 5 miejsce. Najmniej zadowoleni okazali się turyści w Gliwicach, którzy przyznawali znajdującym się tam hotelom średnio 7,45 punktów.

Warszawa, która w krajowym rankingu znajduje się na 5 miejscu, lepiej wypada na arenie międzynarodowej. W rankingu metropolii stolica Polski uplasowała się na 3 miejscu i uzyskała nieomal taką samą liczbę punktów jak Berlin. Najlepszy stosunek ceny do jakości usług oferuje - zdaniem użytkowników Hotele.info - Praga (8,2 punktu). Drugie miejsce na podium zajęła Lizbona (8,04).

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA