fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Booking.com zwolni kilkuset pracowników

Szefowa Bookinga Gillian Tans narzeka na warunki funkcjonowania w Niemczech
Bloomberg
Booking.com łączy dwa biura działające w Berlinie. Skutek? Prawie 350 osób, które miały umowy na czas określony straci pracę

Ze wspólnego śledztwa przeprowadzonego przez holenderską gazetę „Het Financieele Dagblad" i niemiecki portal „Gründerszene" wynika, że Booking.com połączy dwa berlińskie biura obsługi klientów. W obu miejscach razem zatrudnionych jest łącznie ponad 800 osób. Z pracą pożegnać się ma prawie połowa zatrudnionych. Związek zawodowy Verdi twierdzi, że Booking.com nie przesłał radzie zakładowej dokładnych informacji na ten temat, mimo że jest do tego prawnie zobowiązany.

Autorzy informacji ustalili, że toczy się konflikt między radą zakładową a zarządem firmy. Część spraw trafiła już do sądu, chodzi między innymi o czas pracy.

Chociaż firma nie podaje, ilu ma pracowników, według dziennikarzy jest to 17 tysięcy, z czego 5 tysięcy w Amsterdamie, a pozostali w innych dużych miastach, jak Berlin, Londyn, Lille czy Wilno.

Na początku tego miesiąca szefowa Booking.com Gillian Tans mówiła na kongresie w Berlinie o utrudnieniach wynikających z regulacji prawnych dla takich firm jak ta, którą zarządza. Potwierdziła, że jedno z biur w Berlinie zamknie. Później rzecznik prasowy Booking.com zapewnił, że firma zamierza nadal działać w Niemczech i inwestować.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA