fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Hiszpanie kupują hotele w Grecji

Hotel Plagos Beach na Zakintos
louishotels.com
Prawie 180 milionów euro wyłożył hiszpański fundusz inwestycyjny na zakup pięciu hoteli w Grecji. Obiekty należały wcześniej do cypryjskiej sieci Louis

Fundusz inwestycji hotelowych Hotel Investment Partners, należący do grupy Blackstone, kupił pięć obiektów w Grecji za łączną sumę 178,6 miliona euro - donosi portal Hosteltur. To pierwsza taka operacja przedsiębiorstwa poza rodzimą Hiszpanią. W swoim kraju firma ma największą sieć hoteli wakacyjnych - w sumie 65 obiektów o standardzie czterech i pięciu gwiazdek z 19 tysiącami pokojów.

Wcześniej obiekty w Grecji należały do cypryjskiej sieci Louis, która nadal będzie nimi zarządzać. Hotele leżą przy plaży na Korfu (Corcyra Beach i Grand), Zakintos (Zante Beach i Plagos Beach) i Krecie (Crete Princess), łącznie mają 1464 pokoje. Transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez grecki urząd antymonopolowy.

Nowy właściciel planuje wyremontować obiekty i wdrożyć sprawdzoną w Hiszpanii strategię zarządzania nimi.

Sieć Louis należy do grupy Louis notowanej na cypryjskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej posiadaniu znajduje się 26 hoteli i wiosek wakacyjnych na Cyprze i w Grecji. Firma organizuje też rejsy wycieczkowe przez swoją spółkę zależną Celestyal Cruises, we flocie ma dwa statki.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA