fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Hilton szykuje pierwszy hotel w Toruniu

Materiały promocyjne
Hotel na toruńskim Starym Mieście będzie działał pod szyldem Hilton Garden Inn i ma przyjąć pierwszych gości w 2022 roku

Hilton i Polskie Projekty Inwestycyjne - spółka zależna Grupy Satoria - podpisały umowę franczyzową, której przedmiotem jest 132-pokojowy Hilton Garden Inn Toruń Old Town przy ulicy Piernikarskiej 10 na Starym Mieście.

Jak informuje Hilton w komunikacie, „będzie to hotel z wyższej półki, lecz w przystępnej cenie", z centrum biznesowym i fitnessu, restauracją i barem. Będzie się mieścił w zaadaptowanym starym browarze i miejskiej kamienicy. Otwarcie hotelu planowane jest na 2022 rok, a zarządzaniem nim zajmie się firma VHM Hotel Management.

- Hilton Garden Inn Toruń Old Town dołączy do trzech innych inwestycji - w Gdańsku, Olsztynie i Łodzi - które współtworzyliśmy z Hiltonem - mówi prezes Grupy Satoria i VHM Hotel Management Andrzej Wójcik, cytowany w komunikacie.

Hilton Garden Inn jest jedną z 17 marek grupy hotelowej Hilton, która ma 5,6 tysiąca hoteli z ponad 913 tysiącami pokoi w 113 krajach. W Polsce jest ich już ponad 30.

Pod marką Hilton Garden Inn działa ponad 840 obiektów w 45 krajach świata. W Europie, łącznie z tymi, które dopiero się budują, jest ich ponad sto.

W swojej stuletniej historii hotele Hilton gościły ponad 3 miliardy gości.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA