fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Pierwszy polski Motel One już przyjmuje gości

Materiały promocyjne
Niemiecka grupa hotelowa Motel One otworzyła swój pierwszy obiekt w Polsce - Motel One Warszawa-Chopin. To 72. hotel w Europie działający pod tym szyldem

Motel One Warszawa-Chopin stanął przy Tamce 38 w Warszawie, naprzeciwko Muzeum Fryderyka Chopina. - Tamka tętni życiem, blisko stąd do Wisły, Traktu Królewskiego i Starego Miasta, które codziennie odwiedzają tysiące turystów i mieszkańców - mówi prezes i założyciel Grupy Motel One Dieter Müller, cytowany w komunikacie firmy. - Doskonała lokalizacja w centrum, wysokiej jakości design i stałe ceny to nasze główne atuty, które pozwolą nam zbudować silną pozycję w stolicy - dodaje.

„Hotele marki Motel One znane są z wyjątkowego wystroju wnętrz i atmosfery, która nie tylko sprzyja odpoczynkowi, ale również zachęca do poznania historii miasta" - czytamy w komunikacie.

Motywem przewodnim wystroju warszawskiego hotelu jest muzyka i postać Fryderyka Chopina. Na ścianie za recepcją widnieje przedstawiający kompozytora mural autorstwa warszawskiego artysty Mariusza Libela. Inne jego dzieło - syrenę na tle herbu Warszawy - można obejrzeć w One Lounge, czyli wielofunkcyjnym lobby z barem. Artystyczne wizerunki Chopina zdobią również każdy z 333 pokojów.

W One Lounge stanęły meble wypoczynkowe marek Wittmann i Poltrona Frau, sofy Baxtera i Moroso, wśród których wyróżnia się model przypominający klawisze fortepianu, stoliki z nadrukowanymi na blatach nutnikami zrobione na zamówienie przez Baxtera, a także turkusowe fotele w kształcie jajka (egg chair), które „są symbolem marki Motel One". Dla tych, którzy chcą w zaciszu posłuchać muzyki Chopina, zaprojektowano specjalny kącik.

Sercem One Lounge jest bar, który serwuje 36 rodzajów ginu i koktajle. Jego tylna ściana w kolorze głębokiej, połyskującej czerni ze złotymi detalami, „przywodzi na myśl elegancję fortepianu". Na ścianie pojawiają się i znikają nuty, w zależności, pod jakim kątem się na nią patrzy. Wystroju dopełnia wisząca lampa Capellini złożona z 50 szklanych, kolorowych kul i dwumetrowy żyrandol Quasar rodem z wielkiej sali koncertowej.

Hotel ma również salę konferencyjną, w której, jak w galerii sztuki, wyświetlane są nuty i wizerunki Chopina, a także podziemny parking i przechowalnię bagażu. Bezpłatne wi-fi dostępne jest w całym obiekcie.

Pokoje wyposażone są w łóżka z materacami sprężynowymi z pościelą z egipskiej bawełny, skórzane fotele Freifrau, 43-calowe, płaskie telewizory LG z systemem smart tv, lampy Tolomeo Artemide, wieszaki i półki. W łazienkach z granitową i szklaną armaturą goście znajdą ekologiczne kosmetyki.

Najtańszy pokój jednoosobowy kosztuje 259 złotych, dwuosobowy - 299 złotych, najdroższy rodzinny - 499 złotych, a śniadanie składające się z produktów ekologicznych i kawy fair trade - 40 złotych. Ceny pozostają niezmienne przez cały rok.

Firma Motel One powstała w 2000 roku w Monachium. Dotąd otworzyła 72 obiekty o łącznej liczbie ponad 20 tysięcy pokojów w dziesięciu krajach: Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Francji, w Czechach i Polsce. W najbliższych latach planuje otwarcie 27 kolejnych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA