fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

AccorHotels kupił hotele Mövenpicka

materiały prasowe
AccorHotels ogłosił, że za 482 miliony euro kupił szwajcarską sieć hoteli Mövenpick Hotels & Resorts. To kolejny w ostatnich dwóch latach duży zakup tej grupy

Nowy nabytek to składa się z 84 obiektów z 20 tysiącami pokojów na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Europie. Firma ma w planach otwarcie kolejnych obiektów, do 2020 roku będzie ich więc 125.

AccorHotels dużo kupuje ostatnio. Dwa lata temu przyłączył do swojej grup[y sieć luksusowych hoteli Fairmont, Raffles i Swissotel za 2,7 miliarda dolarów. Powiększył swój stan posiadania też o platformę rezerwacji stolików w restauracjach ResDiary i udziały w Mantis Group, sieci niewielkich hoteli butikowych w RPA. W zeszłym tygodniu koncern ogłosił, że w kolejnych latach zamierza nadal realizować strategię akwizycji.

Większościowym udziałowcem hoteli Mövenpick jest Mövenpick Holdings, mniejszościowym Kingdom Holding Company, firma prowadzona przez saudyjskiego księcia Alwaleeda Bin Talal Bin Abdulaziz Alsauda, który odegrał też rolę przy wcześniejszym zakupie przez AccorHotels sieci Fairmont, Raffles, i Swissotel. W momencie tej ostatniej transakcji Kingdom posiadał 35,3 procent udziałów we wspomnianych markach, stał się też mniejszościowym udziałowcem AccorHotels.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA