fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Airbnb: Wstukaj kod, uniknij zhakowania konta

fot. airbnb.pl
Materiały promocyjne
Dodatkowa weryfikacja użytkowników bez względu na to, z jakiego urządzenia się logują do konta w Airbnb, ma zabezpieczyć ich przed ewentualnym atakiem hakerskim

Według nowych zasad wszyscy użytkownicy, którzy będą chcieli zalogować się na konto w Airbnb, będą musieli wprowadzić dodatkowy kod jednorazowy, który firma wyśle im na mejla lub SMS-em na telefon komórkowy - informuje portal Travelmole. Wiadomości tekstowe o wejściu na konto pojawią się za każdym razem, kiedy zostaną w nim wprowadzone jakiekolwiek zmiany. W ten sposób Airbnb chce ostrzegać na czas swoich użytkowników przed ewentualnym atakiem hakerskim.

– Będzie można odzyskać konto w przypadku, kiedy okaże się, że zmiany nie zostały dokonane przez jego właściciela – informuje firma.

Airbnb tłumaczy, że hakerzy przez cały czas doskonalą metody, a użytkownicy internetu nadal nie są w stanie obronić się przed ich atakami. I choć dodatkowe narzędzia mają poprawić bezpieczeństwo profili na portalu, to Airbnb zaleca, aby serwisowa społeczność przez cały czas była ostrożna i korzystała z dobrych, sprawdzonych rozwiązań technologicznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA