fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Futbol pobudzi francuską turystykę

AFP
2,5 miliona widzów, w tym 1,5 miliona z zagranicy, mają przyciągnąć tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji. Na ich przyjęcie budowane są nowe hotele z 15 tysiącami łóżek

Szacuje się, że łączne wydatki fanów futbolu w trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej we Francji wyniosą około miliarda euro. Mecze będą transmitowane w telewizji, a całe wydarzenie z pewnością wspomoże tamtejszą branżę turystyczną.

Jak podaje portal ahgz.de, w największych miastach, w których mają odbywać się mecze, budowane są 84 hotele, które w sumie będą dysponowały 15 tysiącami miejsc noclegowych. Wśród nich znajdują się także obiekty sieciowe. Na przykład w Paryżu otwarty ma zostać wkrótce nowy hotel Mercure należący do AccorHotels. Wśród projektów realizowanych w stolicy kraju znajdują się także te tańsze. W Marsylii planowane są trzy obiekty różnej kategorii (NH Collection, Golden Tulip), podobnie w Lionie, gdzie pojawią się Radisson Blu z 245 pokojami oraz Intercontinental ze 145 pokojami. W Lille otwarty zostanie Mama Shelter (100 pokojów), w Bordeaux Radisson Blu (125 pokojów), a w Nicei Park Hotel (124 pokoje).

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA