fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Turcja dopłaci do letnich lotów

Pixabay
Po 6 tysięcy dolarów za lot do Turcji dostaną przewoźnicy regularni i czarterowi w ramach wspierania turystyki w tym kraju. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom dopłaty potrwają nie do maja, lecz do września tego roku

Mahir Ünal, turecki minister kultury i turystyki, poinformował o rozszerzeniu programu wsparcia dla branży turystycznej. Zakłada on dotowanie lotów, zarówno regularnych jak i czarterowych, do wybranych portów tureckich, także wakacyjnych (między innymi Antalya) do września włącznie. W ten sposób Ankara chce pobudzić ruch przyjazdowy z zagranicy.

Liczba turystycznych przyjazdów do Turcji wciąż spada. Zamachy terrorystyczne w Istambule, konflikt z Kurdami i walki na granicy z Syrią sprawiają, że turyści – w obawie o swoje bezpieczeństwo – coraz częściej zamieniają wypoczynek w Turcji na wyjazd do jednego z krajów Europy Zachodniej.

Dużym ciosem dla branży turystycznej był też wydany przez rosyjskie władze zakaz organizowania wyjazdów wakacyjnych do Turcji. Do tej pory kraj ten na wakacje wybierało 4,5 miliona Rosjan. – 75 procent rosyjskich turystów jechało do Antalyi. Tym samym pojedynczy produkt „Antalya" zderzył się z problemem uzależnienia od jednego rynku – mówi Ünal, cytowany przez dziennik „Milliyet".

Mocno spadła też liczba turystów odwiedzających Kapadocję. Do tego regionu każdego roku przyjeżdżały tysiące gości w ramach jedno- i dwudniowych wycieczek fakultatywnych, by zobaczyć tzw. księżycowy krajobraz, powstały ze skał tufowych. Statystyki za pierwszy kwartał tego roku pokazują, że region odwiedziło 182 tysiące gości, czyli o 50 procent mniej niż w tym samym czasie rok temu.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA