fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Marcin Mączyński sekretarzem generalnym IGHP

materiały prasowe
Marcin Mączyński, od 10 lat związany z branżą hotelową i turystyczną, został powołany na stanowisko sekretarza generalnego oraz członka zarządu Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego
Mączyński w latach 2007 - 2013 pracował w sieci hoteli Gromada, gdzie był m.in. dyrektorem centralnego biura sprzedaży i marketingu oraz dyrektorem biura hoteli. Od 2014 do 2016 roku pełnił funkcje menedżerskie w Grupie Trip, m.in. jako doradca zarządu Grupy Trip i wiceprezes hotelu Ossa, jednego z największych hoteli konferencyjnych w Polsce.
Od lat udziela się w organizacjach samorządowych sektora hotelarsko-turystycznego. W 2014 roku został wybrany do Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Był też wiceprezesem Zrzeszenia Agentów IATA w Polsce i przewodniczącym Komisji IATA w Polskiej Izbie Turystyki, a także członkiem Rady Programowej PIT. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. - Cieszę się, że będę mógł bezpośrednio brać udział w rozwoju tak dynamicznej i sprawnej organizacji, jaką jest IGHP. Nowe obowiązki w Izbie traktuję jako inspirujące mnie wyzwanie – mówi Marcin Mączyński, cytowany w komunikacie IGHP.
Powstała w 2003 roku IGHP jest rzecznikiem środowiska biznesu hotelowego i gastronomicznego w kontaktach z administracją państwową oraz w Unii Europejskiej. Lobbuje na rzecz rozwoju hotelarstwa i gastronomii oraz wspiera wszelkie inicjatywy gospodarcze swoich członków. Izba kształtuje i upowszechnia zasady etyki w branży poprzez opracowywanie i doskonalenie norm rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym. Jest jedynym reprezentantem polskiego hotelarstwa w HOTREC (Konfederacja Narodowych Organizacji Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach UE i europejskiego obszaru ekonomicznego) z siedzibą w Brukseli - czytamy w komunikacie.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA