fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Hotele

Rosyjscy hotelarze windują ceny na mistrzostwa

AFP
Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będą odbywać się mecze mistrzostw świata w piłce nożnej
W tym roku w Rosji odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Dla hotelarzy w regionach, w których będą prowadzone rozgrywki, wydarzenie to świetna okazja do podniesienia przychodów.
Jak informuje niemiecki portal tz.de, powołujący się na dane z wyszukiwarki Travigo, w mniej znanych miastach, takich jak Jekaterynburg, Sarańsk i Niżny Nowogród, koszty zakwaterowania wzrosną średnio o 377 procent (w porównaniu z lipcem 2017 roku). Co ciekawe, w samej Moskwie ceny będą jednak wyższe tylko o 111 procent. Rosyjski rząd już w zeszłym roku zdecydował bowiem, że za zakwaterowanie w pięciogwiazdkowym hotelu w stolicy nie może żądać więcej niż 3670 euro. W Soczi w czasie rozgrywek ceny pokojów wzrosną o 300 procent (w porównaniu z miesiącem poprzedzającym mistrzostwa), a w Sarańsku - o 2489 procent. Najmniej, bo tylko o 27 procent, podrożeją natomiast ceny w Kazaniu.
Także inne rosyjskie metropolie podniosły ceny zakwaterowania na czas piłkarskiej rywalizacji. W Sankt Petersburgu, dawnej carskiej stolicy, za nocleg w czasie mistrzostw trzeba będzie zapłacić o średnio 70 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA