fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Będzie wystawa na 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie

Fotorzepa, Danuta Matloch
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN wspólnie zrealizują projekt wystawy czasowej z okazji 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS Polskiej Akademii Nauk zawarły porozumienie o współpracy przy realizacji wystawy czasowej, która będzie prezentowana w Muzeum POLIN w przyszłym roku.

- Okrągłą, 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim upamiętnimy w Muzeum POLIN specjalną wystawą czasową. Nawiązanie współpracy z Centrum Badań nad Zagładą Żydów to ważna chwila, bo na etapie przygotowań zyskujemy partnera, który jest jednym z najważniejszych na świecie ośrodków naukowych prowadzących badania nad Holokaustem – powiedział Zygmunt Stępiński, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Jak czytamy w komunikacie prasowym przesłanym przez muzeum szczegóły dotyczące wystawy zostaną przedstawione po wypracowaniu scenariusza ekspozycji, co planowane jest na rok 2022. Obie instytucje zapowiadają udział we wspólnych wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, naukowym i komunikacyjnym. Prof. Barbary Engelking, kierująca Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN przypomina, że powstanie w getcie warszawskim pod wieloma względami było niezwykłym i wielowymiarowym wydarzeniem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA