fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

IPN czeka na zgłoszenia do nagrody

Archiwum IPN
Prezes Instytutu Pamięci Narodowej zdecydował o przedłużeniu do 10 kwietnia 2020 terminu składania wniosków o przyznanie Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej.

Jak informuje Jan Hlebowicz z oddziału IPN w Gdańsku "w związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi stanu epidemii, prezes Instytutu Pamięci Narodowej zdecydował o przedłużeniu do 10 kwietnia 2020 terminu składania wniosków o przyznanie Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej".

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza zatem nadal osoby, instytucje i organizacje społeczne do zgłaszania kandydatów do Nagrody „Kustosz Pamięci Narodowej".

Nagroda „Kustosz Pamięci Narodowej" przyznawana jest za dokonania związane z upamiętnianiem historii narodu polskiego w latach 1939–1989 oraz "za działalność zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej". Laureatów wyłania Kapituła Nagrody, na czele której stoi Prezes IPN. Nagrodę otrzymuje osoba, instytucja lub organizacja społeczna. Od 2012 r. jedno z pięciu wyróżnień może zostać przyznane pośmiertnie. Wyróżnienie ma charakter honorowy, a jego laureaci otrzymują tytuł Kustosza Pamięci Narodowej.

W roku 2020 Nagroda zostanie przyznana po raz dziewiętnasty. Zainteresowani mogą zgłaszać kandydatury poprzez wypełnienie i przesłanie formularza online dostępnego na stronie IPN. Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 kwietnia 2020 r. Zgłaszający jest zobowiązany razem z wnioskiem przesłać na adres kustosz@ipn.gov.pl podpisaną przez kandydata zgodę na przetwarzanie danych (dokumenty te dostępne są do pobrania na stronie formularza zgłoszeniowego).

"Rzeczpospolita" ma patronat nad wydarzeniem.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA