Ekspozycję przygotowano w ramach obchodów ku czci Żołnierzy Wyklętych. Na przygotowanej wraz z Fundacją Łączka i IPN wystawie zaprezentowane zostały sylwetki ośmiu żołnierzy: gen. Augusta Fieldorfa „Nila", ppłk. Stanisława Kasznicy, rtm. Witolda Pileckiego, mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki", mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory", mjr. Bolesława Kontryma „Żmudzina", kmd. Stanisława Mieszkowskiego i por. Jana Rodowicza „Anody". Znalazły się też informacje dotyczące ich oprawców.

Ekspozycję wzbogacają pamiątki, dokumenty i przedmioty osobiste ze zbiorów rodzinnych oraz dokumenty z IPN oraz Centralnego Archiwum Wojskowego.

Druga część wystawy poświęcona jest Łączce na Powązkach Wojskowych w Warszawie, gdzie komuniści potajemnie chowali zamordowanych żołnierzy. Zaprezentowane zostały fotografie Piotra Życieńskiego.

Uroczystości Dnia Żołnierzy Wyklętych odbędą się 1 marca w południe na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego. Upamiętniają rocznicę mordu z 1 marca 1951 r. na członkach IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W latach 1944–1956 o wolną Polskę walczyło 180–200 tys. żołnierzy z różnych formacji niepodległościowych. Ponad 20 tys. zginęło z bronią w ręku. Wielu straciło życie w ubeckich katowniach. Do 1955 r. wyroki śmierci zostały wykonane na 4,5 tys. wyklętych. MON przygotował wzór munduru honorowego Żołnierzy Wyklętych oraz weteranów walk o niepodległość, pierwszy raz został on zaprezentowany w Muzeum Wojska Polskiego

„Rzeczpospolita" objęła wystawę w MWP patronatem