fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Litwini oglądają zabytki rodu Radziwiłłów

Wystawa o Radziwiłłach w Wilnie
archiwum
Wystawa pokazująca historię jednego z największych rodów magnackich Europy Środkowo – Wschodniej przyciągnęła tysiące zwiedzających.

Ekspozycja „Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt" zorganizowana jest w Muzeum Narodowym – Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w centrum Wilna na Litwie. Jak mówi dyrektor muzeum Vydas Dolinskas to pierwsza w historii wystawa poświęcona najsłynniejszej litewskiej rodzinie magnackiej, a także największa i najbardziej skomplikowana wystawa w historii Litwy.

Wystawa - Radziwiłłowie. Historia i dziedzictwo książąt została otwarta 10 października 2019 i do połowy stycznia odwiedziło ją ok. 50 tys. osób.

Łącznie na wystawie znajduje się ponad 350 eksponatów z 40 muzeów, bibliotek, archiwów, kościołów, klasztorów i prywatnych kolekcji z 7 krajów świata - Litwy, Polski, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Francji i Ziemi Świętej (Jerozolima).

- Sto obiektów pochodzi z mojej prywatnej kolekcji – mówi Maciej Radziwiłł, jeden z twórców wystawy, prezes Fundacji Trzy Trąby.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA