fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Badanie: Co 10 młody Amerykanin uważa, że nie było Holokaustu

Fotorzepa, Piotr Guzik
Dwie trzecie pełnoletnich Amerykanów w wieku do 40 lat nie wie, że w czasie Holokaustu zamordowano ok. 6 mln Żydów - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Konferencji do spraw Żydowskich Roszczeń Materialnych wobec Niemiec (Konferencji Roszczeniowej) - informuje Sky News.

Z badania wynika też, że zdaniem jednego na 10 pełnoletnich Amerykanów w wieku do 40 lat nie wierzy, że w czasie II wojny światowej doszło do zagłady Żydów.

Z kolei 11 proc. respondentów w tej grupie jest zdania, że to Żydzi są odpowiedzialni za Holokaust.

Greg Scheider, wiceprzewodniczący Konferencji Roszczeniowej określił wyniki badania jako "szokujące i zasmucające".

- Najważniejsza lekcja - nie możemy tracić więcej czasu - dodał.

Schneider ostrzegł, że jeśli "obecny trend się utrzyma" wówczas "kluczowa lekcja z tego strasznego fragmentu historii zostanie utracona".

Badanie o którym mowa było pierwszym ogólnokrajowym badaniem na temat wiedzy o Holokauście wśród milenialsów i przedstawicieli "Pokolenia Z".

Najwięcej respondentów uważających Holokaust za mit jest w Nowym Jorku - mieście z największą żydowską społecznością w kraju oraz w stanach Indiana i Kalifornia.

Najwyższy poziom wiedzy na temat Holokaustu u młodych Amerykanów stwierdzono natomiast w stanach Wisconsin, Minnesota i Massachusetts.

Z badania wynika też, że ponad połowa respondentów nie potrafiło wymienić nazwy żadnego z 17 nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Schneider wezwał do postawienia na edukację w kwestii Holokaustu. - Edukacja to najlepsza obrona przed ignorancją i nienawiścią - stwierdził.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA