fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Rosyjski senator: Polska ma wobec Rosji niespłacony dług

Aleksiej Puszkow
Wikimedia Commons, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported license, fot. Dmitry Rozhkov
Kaczyński nie rozumie, co mówi. Jakie odszkodowanie i za jakie szkody? Jeśli ktoś musi zapłacić, to Polska nam - napisał na Twitterze rosyjski senator Aleksiej Puszkow. To reakcja na wywiad, którego prezes PiS udzielił niemieckiemu "Bildowi".

"Rosja atakuje tam, gdzie widzi słabość i szansę na zwycięstwo. Tak było na Krymie i we wschodniej Ukrainie. Ma jednak problem tam, gdzie napotyka na zdecydowany opór, nawet dyplomatyczny" - mówił w wywiadzie Kaczyński.

W wywiadzie Kaczyński wspomniał tez o reparacjach wojennych, które jego zdaniem Polsce powinny wypłacić nie tylko Niemcy, ale też Rosja.

W to jednak, czy Moskwa się na to zdecyduje, prezes partii rządzącej wątpi, bo, jak mówił, nie sądzi, aby jego pokolenie kiedykolwiek zobaczyło, ze Rosja spełni swój obowiązek.

Na słowa Kaczyńskiego zareagował rosyjski senator, Aleksiej Puszkow.

"Kaczyński nie rozumie, co mówi" - napisał Puszkow na Twitterze. "Jakie odszkodowanie? Za jakie szkody?" - pytał senator.

"Jeśli ktoś powinien zapłacić, to Polska Rosji - za wyzwolenie od Hitlera, które nas kosztowało 600 tys. ludzkich istnień. I za przywrócenie polskiej gospodarki zniszczonej przez Niemców" - uważa polityk. "To Polska ma u nas niespłacony dług" - zakończył.

Źródło: rusdialog.ru
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA