fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Chelsea w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: Musimy uczyć się z przeszłości

twitter/ Chelsea Londyn
„Musimy mówić za tych, którzy już nie mogą tego robić. Twój głos może mieć potężną moc. Użyj go, aby powiedzieć nie antysemityzmowi” - mówią osoby występujące w spocie nagranym przez angielski klub piłkarski Chelsea, opublikowanym w dniu upamiętnienia ofiar Holokaustu.

27 stycznia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, ustanowiony w 2005 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Na datę obchodów wybrano rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau przez wojska sowieckie w 1945 roku.

Czytaj także: Michał Szułdrzyński: Polskim orężem jest prawdaZ okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu angielski klub piłkarski Chelsea Londyn opublikował przejmujące wideo, które ma na celu zwiększenie świadomości i edukację na temat antysemityzmu. 

W filmie występują między innymi trener Chelsea Frank Lampard, obrońca César Azpilicueta Tanco a także inni sportowcy, kibice i pracownicy klubu.

„27 stycznia obchodzimy Dzień Pamięci o Holokauście. Musimy uczyć się z przeszłości i powiedzieć antysemityzmowi nie” - apeluje Chelsea w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

„Jeśli nic mówimy, niczego nie zmieniamy. Ale mamy głos, jeśli zdecydujemy się go użyć. Musimy uczyć się z przeszłości. I nie milczeć. Musimy mówić za tych, którzy już nie mogą tego robić. Twój głos może mieć potężną moc. Użyj go, aby powiedzieć nie antysemityzmowi” - mówią osoby nagrane w klipie.

Liczbę Żydów, zamordowanych w czasie II wojny światowej, szacuje się na ok. 6 milionów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA