fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Senator Anna Maria Anders odsłoniła tablicę. Hołd „zwycięscom”

Twitter/Anna Maria Anders
Tablicę poświęconą żołnierzom generała Władysława Andersa odsłonięto w Sławnie w województwie zachodniopomorskim. W uroczystości uczestniczyła córka generała senator Anna Maria Anders. Internauci zauważyli, ze tablica zawiera błędy.

Anna Maria Anders w internecie zamieściła zdjęcia z uroczystości. "Sławno. Wspaniała uroczystość odsłonięcie tablicy pamiątkowej w hołdzie zwycięstwom pod Monte Cassino" - napisała senator.

Internauci szybko zauważyli, że hołd składany jest "zwycięscom". Dodatkowo na tablicy pojawiły się słowa "w bitwie o Ankone" zamiast "Ankonę". 

– Montaż tablicy celowo odbył się w ostatniej chwili przed uroczystością, bo baliśmy się ewentualnej dewastacji. Bezbłędną treść napisu na tablicy zatwierdził IPN. My przekazaliśmy ją kamieniarzowi, który wykonywał tablicę. Byliśmy dzień przed uroczystością przy przymiarce tablicy, ale ona była owinięta folią. Niestety, nie sprawdziliśmy, jak wykonany został napis. Zaufaliśmy kamieniarzowi – powiedział w rozmowie z "Super Expressem" wiceprzewodniczący koszalińskiego oddziału Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Jerzy Sekuła.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA