fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Robert Brylewski: Byłem świadom, że się narażam publicznie

Robert Brylewski
rp.pl
- To jest robota dla takich zespołów jak moje, ponieważ mieliśmy takie przygody w życiu, że to chleb powszedni – powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE muzyk Robert Brylewski o swoim występie 13 grudnia w Gdańsku z okazji 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Robert Brylewski, kompozytor, producent, muzyk i współzałożyciel takich zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzyz, Izrael, Armia, Falarek Band, SZUM, 13 grudnia wystąpił wraz z zespołem Kryzys w Gdańsku. Koncert był transmitowany przez TVP Kultura. Muzyk pojawił się na scenie w koszulce z wizerunkiem Lecha Wałęsy.

- Byłem świadom, że się narażam publicznie, ale to jest robota dla takich zespołów jak moje, ponieważ mieliśmy takie przygody w życiu, że to chleb powszedni. Młodzież ultraprawicowa typu skinhead, wyłączanie prądu w czasie koncertów. Raz nawet pluton ZOMO otoczył autobus, gdy graliśmy w 1986 roku w tym słynnym amfiteatrze – powiedział Robert Brylewski w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Pytany o to, czy zespół został upomniany przez TVP, Brylewski odpowiedział, że żadnej poważnej rozmowy na ten temat nie było. Koncert został wyemitowany w całości. - Nie moja sprawa, czy się podobał prezesowi Kurskiemu – powiedział muzyk.

Robert Brylewski powiedział, że nowa płyta grupy SZUM jest już prawie gotowa. - Moim partnerem jest Konrad Januczek, który jest chirurgiem miękkim i pracuje nad plastyką ludzkich twarzy – powiedział muzyk.

Dodał, że z kolei nowy materiał Kryzysu jeszcze nie powstał. - Nie byłoby problemu, by to zrobić szybko – powiedział Brylewski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA