fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

TXM textilmarket umacnia się w Rumunii

materiały prasowe
Na rynku rumuńskim w grudniu zostały otwarte 3 nowe placówki sieci dyskontowej TXM textilmarket, należącej do giełdowego Redanu. TXM planuje dalszy rozwój sieci w tym kraju.
W drugiej połowie grudnia na rynku rumuńskim zostały otwarte 3 nowe markety sieci TXM textilmarket. Dwa z nich powstały w miejscowości Timisoara, zlokalizowanej w zachodniej części kraju, a trzeci w miejscowości Targu Mures, w części środkowej. W efekcie sieć handlowa sieci dyskontowej aktualnie liczy w tym kraju 4 placówki. Przypomnijmy, że pierwszy na rynku rumuńskim sklep TXM textilmarket ruszył w połowie listopada w miejscowości Sighetu Marmatiei w północnej części kraju, tuż przy granicy z Ukrainą.
- Ekspansja na rynku rumuńskim, którą zapoczątkowaliśmy w połowie listopada, jest realizowana zgodnie z założeniami. Posiadamy w tym kraju już cztery placówki i planujemy uruchamianie kolejnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dobrego przyjęcia naszej oferty przez lokalnych klientów. Sprzedaż realizowana w rumuńskich sklepach w przeliczeniu na powierzchnię handlową jest wyższa niż średnia uzyskiwana w naszym kraju. To daje bardzo dobre perspektywy dla dalszego rozwoju sieci w tej części Europy – mówi Robert Kwiecień, wiceprezes TXM.
Za granicą sieć TXM textilmarket posiada już łącznie 18 placówek. W Czechach działa 9 marketów, z tego aż 8 uruchomionych zostało w tym roku. Z kolei na Słowacji w tym roku powstały 3 nowe placówki i jest ich już łącznie 5. Aktualnie cała sieć TXM textilmarket liczy 358 sklepów, z czego 340 zlokalizowanych jest w naszym kraju. Dla porównania na koniec grudnia 2014 r. sieć TXM textilmarket liczyła 309 marketów.
Na początku grudnia Redan, kontrolujący spółkę TXM, podpisał z funduszem 21 Concordia aneks do umowy inwestycyjnej, mówiący o przesunięciu granicznej daty debiutu giełdowego tej dyskontowej firmy odzieżowej na 31 grudnia 2016. Wcześniej zarząd wskazywał, że debiut ma odbyć się do końca 2015 r
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA