fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Reserved na Oxford Street

Spółka
Najpopularniejsza polska marka odzieżowa otworzy swój salon na najbardziej prestiżowej ulicy handlowej w Londynie. Za wynajem zapłaci... 675 mln zł.

LPP, właściciel marki Reserved (a także Cropp, House, Mohito i Sinsay) podpisał przedwstępną umowę najmu lokalu handlowego w Londynie przy Oxford Street, w którym będzie sprzedawał odzież i akcesoria pod brandem Reserved.

Warunki umowy najmu, jak na polskie standardy są dość nietypowe. Jej wartość wynosi 675 mln zł, a okres jej trwania 25 lat. Dwa lata temu LPP zapowiedziało, że będzie otwierać salony flagowe w najbardziej prestiżowych lokalizacjach największych miast Europy Zachodniej. Jest już w Berlinie i Stuttgarcie.

- Rozpoczniemy od budowy sklepów w dużych miastach na głównych ulicach handlowych Europy Zachodniej. Jeśli klienci będą widzieli duże sklepy i odzież Reserved na ulicach Paryża, Londynu, Berlina czy Mediolanu, to jest duża szansa, że uda nam wprowadzić tę markę do świadomości klientów - zapowiadał w 2013 r. Dariusz Pachla, ówczesny wiceprezes LPP.

Zaznaczał, że głównym celem takich salonów flagowych będzie budowanie marki, więc sklepy te nie będą musiały zarabiać.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym w postaci wyrażenia zgody właściciela budynku w którym mieści się lokal handlowy na prowadzenie salonu sprzedaży Reserved.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA