fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Zara chce być eko. Ubrania mają być przyjazne dla środowiska

Bloomberg
Do 2025 r. wszystkie ubrania sprzedawane w sieci Zara będą wytwarzane w 100 proc. z tkanin przyjaznych dla środowiska.

Taką decyzje podjęto na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy firmy Inditex - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

Ubrania z tkanin przyjaznych dla środowiska będą miały metki "Join Life". Do końca tego roku Zara chce by 20 proc. asortymentu miała właśnie takie metki.

Także inne marki należące do koncernu Inditex mają pójść w ślad Zary - chodzi m.in. o Massimo Dutti, Pull&Bear, Zara Home i Oysho.

Koncern przyjął także inne zobowiązania. To tylko jeden z kilku ambitnych celów firmy. Do 2025 r. 80 proc. energii zużywanej w centrali Zara, jej fabrykach, jak i sklepach ma pochodzić ze źródeł odnawialnych, a sklepy mają nie produkować śmieci, które będą trafiać na wysypiska.

Ubrania będą wytwarzane bez użycia toksycznych chemikaliów. Bawełniane i lniane ubrania mają być wytwarzane zgodnie z zasadami zrównoważonej mody, a poliester będzie pochodził wyłącznie z recyclingu. Sieć chce też zrezygnować z włókien roślinnych pochodzących z lasów zagrożonym wyginięciem do wytwarzania wiskozy.

W sklepach mają się pojawić pojemniki na zużytą odzież a pracownicy przejdą szereg szkoleń z zakresu ekologii - informuje "Guardian".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA