fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Dwustopniowe zabezpieczenia na Allegro

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Serwis wprowadza opcję włączenia potwierdzania logowania za pomocą kodu SMS.
Jak podaje Allegro od teraz będzie można wykorzystywać telefon komórkowy jako dodatkowe zabezpieczenie konta w tym serwisie. - Dzięki takiemu zabezpieczeniu nawet jeżeli ktoś pozna nasz login i hasło, to nie będzie mógł się zalogować, bo do tego będzie potrzebny kod, który otrzymamy w wiadomości SMS – podaje firma.
Konto Allegro umożliwia obecnie dostęp do blisko 60 mln ofert i 100 tys. sklepów działających na platformie, a klienci wpisują hasła w wyszukiwarkę ponad 1 mld razy w miesiącu. Z Allegro korzysta ok 16 milionów klientów miesięcznie. Są użytkownicy, logujący się bardzo często, np. 200 razy tygodniowo, jak i tacy, którzy robią to raz na rok. Przeciętnie każdy klient Allegro loguje się 47 razy miesięcznie.
Aby uniknąć konieczności podawania kodu SMS przy każdym logowaniu, wystarczy dodać często używane urządzenie (np. domowy komputer, ulubiony smartfon) do listy zaufanych. Podczas logowania na takim urządzeniu nie będzie konieczne podawanie kodu SMS. Obecnie tego rodzaju zabezpieczenia stosowane są w Polsce przede wszystkim w bankowości elektronicznej, w e-commerce wPolsce Allegro jest pionierem – podaje firma.
- Wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia to nie tylko zabieg techniczny zwiększający bezpieczeństwo klientów platformy - mówi Piotr Szybiak, CTO Allegro.
- Po raz kolejny zmieniamy się w sposób przynoszący korzyści nie tylko klientom. Skorzystają też sprzedawcy, bo wzrost poczucia bezpieczeństwa na Allegro spowoduje, że Polacy chętniej będą kupować na naszej platformie – dodaje.
W przyszłości planowane jest wprowadzenie innych niż sms sposobów potwierdzania tożsamości na smartfonie, np. poprzez generowanie kodu w aplikacji oraz procedury awaryjne na wypadek utraty smartfona (zapasowy numer, hasła ratunkowe itd).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA