fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Najbogatszy Hindus kupił legendarny sklep z zabawkami

Bloomberg
Mukesh Ambani, założyciel i prezes holdingu Reliance Industries Ltd., kupił legendarną brytyjską sieć zabawkarską Hamleys.

To jedna z największych sieci handlowych specjalizujących się w sprzedaży zabawek na całym świecie. Firmowy sklep znajduje się przy Regent Street w Londynie i jest największym sklepem z zabawkami na świecie o powierzchni 5 tys. m2. Ma siedem poziomów i oferuje około 50 tys. różnych modeli zabawek - pisze BBC.

Hamleys ma też sklepy w Dublinie, Kopenhadze, Dubaju, Ammanie, Glasgow, Mumbaju, Ćennaj i Rijadzie oraz w Moskwie. Niedawno powstały też sklepy w Warszawie i Pradze. W sumie brytyjska sieć ma 167 sklepów w 18 krajach.

Mukesh Ambani z żoną i dziećmi podczas ostatnich wyborów parlamentarnych w Indiach
Bloomberg

Pierwszy sklep sieci nosił nazwę "Arka Noego". Założył go w 1760 roku William Hamley. Od 1938 roku sieć ma prestiżowy status brytyjskiego dostawcy dworskiego (Royal Warrants of Appointment).

W zeszłym roku sieć zanotowała startę w wysokości 9,2 mln funtów. Dotychczasowy właściciel, chińska korporacja C Banner International postanowiła się pozbyć sieci. Według telewizji SKY Hamleys sprzedano za około 90 mln funtów. Natomiast "The Guardian" pisze o sumie niespełna 70 mln funtów. Oficjalnie nie podano wartości transakcji.

Chińczycy stali się właścicielami Hamleys w 2015 roku. Zapłacili za sieć 100 mln funtów.

Mukesh Ambani to najbogatszy Hindus, którego majątek jest wart według magazynu "Forbes" ponad 50 mld dolarów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA