fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

CDRL: wzrost sprzedaży w kwietniu

W kwietniu polskie sklepy sieci Coccodrillo zanotowały wzrost sprzedaży o 9 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem przed rokiem. Przychody z e-commerce były o 27 proc. wyższe.

- W kwietniu podtrzymaliśmy dobre wyniki sprzedażowe zarówno w sieci stacjonarnej, jak również w internecie. E-commerce staje się dla nas coraz ważniejszym kanałem, co wynika z realizacji naszej strategii – powiedział Marek Dworczak, prezes CDRL.

W okresie styczeń-kwiecień przychody w polskiej sieci sklepów spółki wyniosły narastająco 41,09 mln zł wobec 39,11 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody w polskiej sieci e-commerce wzrosły w tym czasie o 25 proc. do 4,67mln zł.

W samym kwietniu przychody polskiej sieci sklepów Coccodrillo wyniosły 12,28 mln zł. Przychody internetowe ukształtowały się w tym miesiącu na poziomie 981 tys. zł.

Dla porównania w całym zeszłym roku przychody polskich sklepów sieci Coccodrillo wyniosły 138 mln zł, co oznacza wzrost o 13 proc. w porównaniu do 2015 r. Przychody osiągnięte przez polski kanał e-commerce były w tym okresie o 63 proc. wyższe niż w 2015 r. Łączne skonsolidowane przychody CDRL w 2016 r. wyniosły 203,68 mln zł, zysk operacyjny (EBIT) wzrósł o 4,6 proc. do 18,73 mln zł, a wypracowany zysk netto Grupy to 14,03 mln zł.

Podczas poniedziałkowej sesji notowania przedsiębiorstwa zwyżkują o 2,27 proc., do 31,5 zł.

Marka Coccodrillo jest znana na czterech kontynentach, w tym m.in. w takich krajach jak Chiny, Brazylia, czy Arabia Saudyjska. CDRL zadebiutowało na głównym rynku GPW w dniu 28 października 2014 r. Grupa zajmuje się przede wszystkim projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ubranek dla dzieci i młodzieży marki Coccodrillo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA