fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Jedne buty na całe życie? Adidas twierdzi, że to możliwe

materiały prasowe
Futurecraft.Loop to nowa seria Adidasa. Buty, które można oddać do recyklingu i dostać nowe. I tak w kółko, przez całe życie.

Wykonane ze w 100 procentach recyklingowalnego materiału mogą być przetwarzane w nowe pary. Gdy się zniszczą i zużyją można je odesłać z powrotem, a Adidas zrobi z nich zupełnie nową parę.

Adidas twierdzi, że nie chodzi mu tylko o wyeliminowanie plastikowych odpadów ze środowiska naturalnego, ale także o to byśmy nosili te same buty w kółko.

Na razie powstało 200 testowych par odzyskiwalnych butów z tej serii. Mają się pojawić w sprzedaży w 2021 roku.

materiały prasowe

- Futurecraft.Loop to nasz pierwszy but do biegania, który został stworzony do odzyskania - powiedział magazynowi Forbes Eric Liedtke, członek zarządu Adidasa odpowiedzialny za markę globalną. Liedtke powiedział, że jego firma chce udowodnić, że potrafi "wyprodukować wysokiej jakości buty do biegania, których nie musisz wyrzucać".

Buty będą produkowane od samego początku inaczej niż reszta obuwia Adidasa: maja być zrobione w 200 proc. z TPU - całkowicie recyklingowalnego, bez kleju - zszywane i przytwierdzane do podeszwy Boost za pomocą wysokiej temperatury w technologii SPEEDFACTORY.

TPU da się przekształcić w różne kształty i tekstury, zmieniając sposób przetwarzania materiału, głównie poprzez manipulowanie ciepłem. Materiał powstał przy współpracy Adidasa z koncernem chemicznym BASF.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA