Wirtualni asystenci to kolejna metoda na sprawniejsze wykorzystywanie możliwości komunikacji internetowej. Znana użytkownikom Apple Siri, asystent Google, Alexa z Amazona czy Cortana, działająca w środowisku Microsoft umożliwiają głosową komunikację z urządzeniami.
To nie tylko wyszukiwanie treści, ale wydawanie poleceń i np. robienie zakupów. Systemy są oparte na sztucznej inteligencji, co daje możliwości podpowiadania rozwiązań zgodnych z preferencjami użytkowników. To dla jednych jest zaletą, ale u innych budzi obawy o nadużycia związane z ochroną prywatności.
Polacy nie mogli dotąd z takich rozwiązań korzystać w ojczystym języku. I to ma się zmienić. Przedsiębiorcy z IT – Tomasz Gibas, Maciej Ossowski i Jakub Koba, pracujący przy Photon Entertainment czy Coders Center, pracują nad takim rozwiązaniem. – Wszyscy asystenci głosowi powstali w innych krajach, więc wiele funkcjonalności jest nieaktywnych, choć konsumenci płacą pełną cenę ...
Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zyskaj dostęp do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus; w tym ekskluzywnych tekstów publikowanych wyłącznie na rp.pl.
Dostęp do treści rp.pl - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, treści pochodzących z tygodników prawnych, aplikacji mobilnej i dodatków dla prenumeratorów.