fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Nike wypuszcza na rynek buty przyszłości

materiały prasowe
Nike poinformowało, że jesienią w sklepach pojawi się nowy model butów tej firmy. To ma być rewolucja, ponieważ buty mają się same zawiązywać.

Nike HyperAdapt 1.0 nie będą miały tradycyjnych sznurowadeł, ale specjalny system rolek, które same się będą naciągać. Rolki będą miały czujniki, które pozwolą butom dostosować się do wagi  oraz do objętości stopy. Same będą "wiedziały" czy bardziej zacisnąć wiązanie w okolicy palców czy tez piety.

Na butach ma być też przycisk do ręcznej regulacji zacisku. Buty mają się też "uczyć" - po kilku dniach noszenia nie trzeba będzie niczego "poprawiać", ponieważ czujniki ustawia się w optymalny sposób.

Nike planuje dalsze modyfikacje samowiążących się butów, które w przyszłości mają zostać wyposażone w czujniki wykrywające czy noszący je idzie, biega czy siedzi i mają się dostosowywać samodzielnie do okoliczności - wyjaśnia główny projektant Nike Tinker Hatfield.

Czujniki w butach zasilane będą akumulatorkami, które powinny trzymać przez dwa tygodnie. Nike nie informuje jednak jak będzie można je doładować, czy buty będą miały mechanizm awaryjnego luzowania zacisku oraz jak bardzo odporne na wodę i wilgoć będą buty HyperAdapt 1.0.

Nowy model ma trafić do sprzedaży w grudniu 2016 i na początku będą dostępne tylko dla członków klubu Nike+. Firma nie informuje jaka będzie ich cena.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA