fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej Polaków robi zakupy w internecie

Fotorzepa, Dariusz Pisarek
Już niemal co druga osoba w wieku ponad 16 lat choć raz w roku kupuje cokolwiek online. Rynek rośnie w szybkim tempie, choć Polsce daleko do europejskich liderów.

Z najnowszych danych Eurostatu wynika, że 45 proc. Polaków robi już zakupy w internecie. To 2 pkt proc. więcej niż rok wcześniej, jednak rynek rośnie w znacznie szybszym tempie. Wydatki zwiększają się bowiem dwucyfrowo, w 2018 r. wartość e-zakupów może zbliżyć się do poziomu 50 mld zł. Wystarczy, by ktoś raz z powodzeniem zrealizował taką transakcję, by szybko miał na koncie kolejne. Z danych Eurostatu wynika również, że w 2017 r. internetu używało już 78 proc. Polaków, co jest dla sektora e-commerce doskonałą informacją.

– Z pewnością w tym roku ponownie wzrośnie obrót w handlu internetowym. Stanie się tak dzięki nałożeniu się kilku czynników. Wpływ będzie miał ustawodawca, wprowadzając zakaz handlu w niedzielę, ustawę o działalności nierejestrowanej, która pozwoli założyć sklep internetowy osobom nieposiadającym i nieplanującym założyć działalności gospodarczej, oraz regulacje dotyczące tzw. split payment – mówi Krystian Wesołowski, ekspert Blue Med...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA