fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Tam zobaczysz przyszłość Europy

Na Forum Ekonomicznym Młodych Liderów spotka się ponad 400 osób z kilkudziesięciu państw
materiały prasowe
Już po raz 14. odbędzie się prestiżowe Forum Ekonomiczne Młodych Liderów (FEML). Tym razem ponad 400 uczestników z prawie 35 państw zmierzy się z pytaniem, jakie umiejętności powinien mieć lider przyszłości.

Gdzie? W Nowym Sączu. Kiedy? Od 3 września. Co się wydarzy? Młodzi europejscy liderzy z Zachodu i Wschodu oraz dalekiego Kaukazu spotkają się z inspirującymi mówcami – wybitnymi naukowcami i ekspertami, czołowymi politykami i przedsiębiorcami. Tak powstanie unikalna przestrzeń wymiany opinii między liderami już doświadczonymi i stojącymi u progu kariery.

– To jest niesłychanie kreatywne zderzenie pokoleń – mówi dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która współorganizuje forum.

– Tam aż kipi od idei i pomysłów. Uczestnicy i goście wspólnie dyskutują nad wyzwaniami stojącymi przed współczesną Europą. To tym ważniejsze, że wielu z naszych młodych liderów już niedługo weźmie stery we własne ręce. Jako politycy i urzędnicy, przedsiębiorcy i działacze społeczni będą odpowiedzialni za kluczowe decyzje. Innymi słowy: kto chce zobaczyć, jaką twarz ma przyszłość Europy, powinien przyjechać do Nowego Sącza – podkreśla dr Poszytek.

Hasło tegorocznego FEML to „Umiejętności przyszłości dla przyszłych liderów". Wiodącymi tematami prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów będą m.in. edukacja i innowacyjność młodego pokolenia, nowe technologie w informacji, komunikacji i kulturze oraz nowe kompetencje i narzędzia cyfrowe w biznesie.

Już po raz kolejny w historii forum młodzi będą się mogli spotkać na porannej kawie z praktykami biznesu, nauki i polityki. To unikalna okazja, żeby nie tylko wysłuchać inspirującego wystąpienia, ale też nawiązać z mówcą twórczy dialog. Jednym z głównych celów wydarzenia jest bowiem networking.

– Chodzi o kreowanie wspólnych projektów oraz budowanie sieci kontaktów między liderami z Polski i zagranicy – mówi dr Poszytek. – Wiadomo, że zarówno skuteczny biznes, jak i sprawna polityka czy owocna działalność społeczna opierają się na wzajemnym zaufaniu. Dlatego też staramy się młodych liderów nie tylko zainspirować w ramach warsztatów, ale także stworzyć im przestrzeń do nawiązywania relacji.

Do forum przylgnęły zresztą już takie określenia jak „Davos ludzi młodych" czy „Młoda Krynica". Nieprzypadkowo, bo FEML to program partnerski Forum Ekonomicznego w Krynicy. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji po raz pierwszy weźmie aktywny udział w największej tego typu konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej.

W jednym z pawilonów przy deptaku głównym fundacja – w ramach FEML – umożliwi uczestnikom XXIX Forum Ekonomicznego udział w spotkaniach oraz panelach dyskusyjnych, w trakcie których poruszymy kwestie dotyczące między innymi:

> kompetencji przyszłości,

> szans i wyzwań stojących prze szkolnictwem branżowym,

> sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.

Goście odwiedzający pawilon FRSE będą mieli również okazję poznać drużynę WorldSkills Poland bezpośrednio po powrocie z międzynarodowych zawodów w Kazaniu oraz zobaczyć pokaz ich umiejętności zawodowych.

Organizatorami forum są: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz Instytut Studiów Wschodnich. Partnerem głównym wydarzenia jest województwo małopolskie.

- Materiał Partnera

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA