fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Rosja: Kolejna gigantyczna afera korupcyjna

Bloomberg
Dyrektor zarządzający państwowej korporacji wysokich technologii, został zatrzymany w Moskwie pod zarzutem korupcji „wielkich rozmiarów". Ukradł równowartość ponad 48 mln zł.

Oficjalny komunikat o zatrzymaniu w sobotę menadżera korporacji Rosnano (Rosyjskie nanotechnologie) opublikował Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Służby zdążyły w ostatniej chwili.

„Dziś Andriej Gorkow został zatrzymany przy współpracy FSB, w momencie zakupu biletu na zagraniczny lot".

Według śledczych dyrektor Rosnano od 2011 r działał na niekorzyść państwowej korporacji. Pieniądze firmy lokował na rachunkach w Banku Smoleńskim, faktycznie finansując działalność tego prywatnego banku. Kiedy w 2014 r bank upadł, Rosnano straciło ponad 738 mln rubli (48,4 mln zł).

Dzień przez decyzją banku narodowego o pozbawieniu Smoleńskiego licencji, z kont Rosnano wycofano ponad 400 mln rubli (26,2 mln zł).

„Zostały one wyprowadzone z banku na korzyść rodzonego brata Andrieja Golikowa pod postacią inwestycji w nieruchomości na kwotę 400 mln rubli" - głosi komunikat Komitetu Śledczego".

To kolejny przypadek gigantycznej korupcji w tej państwowej korporacji rosyjskiej. Obecnie w areszcie domowych znajduje się były szef Rosnano Leonid Mełamied. Jest oskarżony o kradzież 220 mln rubli (22,2 mln zł) z kont korporacji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA