Maklerzy idą łeb w łeb

Fotorzepa/Malgorzata Pstrągowska
Tak zaciętej rywalizacji w branży nie było od wielu lat. O tym, kto jest najaktywniejszym brokerem na rynku, zadecyduje ostatnia prosta rywalizacji.

To będzie naprawdę gorący grudzień na rynku maklerskim. Walka o palmę pierwszeństwa na rynku akcji będzie się w tym roku toczyła bowiem do ostatniej sesji. Po 11 miesiącach liderem rynku jest DM Citi Handlowy, który przez osiem lat był hegemonem naszego rynku. Jego przewaga nad drugim w zestawieniu DM PKO BP jest jednak symboliczna. Wszystko jest więc jeszcze możliwe.

Co prawda październik należał do DM Citi Handlowego, ale już w listopadzie DM PKO BP wziął srogi rewanż, i to dzięki temu wciąż sprawa zwycięstwa w całorocznym zestawieniu jest otwarta. W ubiegłym miesiącu DM PKO BP obrócił akcjami na kwotę 4,63 mld zł i tym samym zdobył 10,83 proc. rynku. Handlowy w tym czasie zrealizował transakcje na kwotę blisko 4,2 mld zł, co dało mu 9,82 proc. udziałów w rynku. Listopadowe podium uzupełnił Wood & Company, który ma na koncie transakcje na kwotę 3,69 mld zł, co dało mu 8,63 proc. rynku.

Listopad jest zresztą doskonałym przykładem tego, jak...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL