fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 zaczyna na czerowno

Fotorzepa, Radek Pasterski
W kilka minut po rozpoczęciu notowań WIG20 zniżkuje o 0,03 proc., do 2512 pkt. Taki scenariusz był do przewidzenia po wczorajszej sesji.

Wczorajsza, środowa sesja ostatecznie zakończyła się stratą WIG20 o 0,9 proc. Na wykresie świecowym największych spółek ukształtowała się formacja objęcia bessy. Wtorkowa biała świeca została w całości objęta przez środową czarną, a to zwykle zapowiada zniżki w kolejnych dniach, o ile oczywiście ta formacja zostanie potwierdzona. Jak na razie niedźwiedzie dość niemrawo przystępują do ataku.

Dziś na czele blue chips jest Alior Bank, który zaczyna od 2,2-proc. wzrostu. Dobrze radzą sobie również spółki z sektora energetycznego. Największym ciężarem z kolei jest KGHM. Kurs miedziowego giganta obniża się o 0,8 proc. Podobna sytuacja jest na akcjach Cyfrowego Polsatu.

Wczoraj przez cały dzień na czerwono świecił sWIG80, który ostatecznie spadł o 1,2 proc. i wyznaczył nowy dołek. W tym gronie spółek głównym hamulcowym był LiveChat Software. Dziś co prawda notowania indeksu maluchów znów zniżkują, ale akcje technologicznej spółki drożeją o ponad 3 proc. Na czele, jeśli chodzi o spadki w gronie maluchów, jest Dębica. Indeks średnich firm zaczyna od zniżki o 0,23 proc. Tutaj problemem jest spadek notowań Stalproduktu.

Na dzisiejsze notowania spory wpływ będą miały z pewnością publikacje wyników kwartalnych wielu spółek. Z rana taki raport zaprezentowały już m.in. Grupa Azoty, Benefit Systems, Śnieżka, Cyfrowy Polsat, ABC Data, Stalexport Autostrady, czy Pragma Inkaso.

Na rynku walutowym złoty lekko osłabia się wobec dolara, który kosztuje 3,65 zł. Euro jest wyceniane na 4,23 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA